15 Фабијан Пош

5
#
15
Име
Фабијан Пош
Националност
aut Австрија
Позиција
пивот
Висина
198
Тежина
104
Моментално игра за
АВСТРИЈА
Години
34

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА3113