88 Фабио Магаљаеш

28
#
88
Име
Фабио Магаљаеш
Националност
por Португалија
Позиција
лев бек
Висина
194
Тежина
100
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА, ПОРТО
Години
34

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА143