34 Том Јансен

15
#
34
Име
Том Јансен
Националност
ned Холандија
Позиција
десен бек
Висина
199
Тежина
93
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
24

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА223