7 Томче Стојановски

279
#
7
Име
Томче Стојановски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
191
Тежина
99
Моментално игра за
БУТЕЛ
Години
23

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ13721