55 Тобијас Вагнер

41
#
55
Име
Тобијас Вагнер
Националност
aut Австрија
Позиција
пивот
Висина
198
Тежина
125
Моментално игра за
АВСТРИЈА, Фиверс
Години
27

ЛИГА ЕВРОПА A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Фиверс0102

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА143