70 Тис ван Леувен

28
#
70
Име
Тис ван Леувен
Националност
ned Холандија
Позиција
голман
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
36

EURO22 1GRUPA

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА003