10 Стефан Дрогришки

232
#
10
Име
Стефан Дрогришки
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Претходни Екипи
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
Години
2

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 2014176321