9 Симон Сичко

31
#
9
Име
Симон Сичко
Националност
pol Полска
Позиција
лев бек
Висина
200
Тежина
95
Моментално игра за
ПОЛСКА, КЕЛЦЕ
Години
24

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА1163