9 Симен Холанд Петерсен

9
#
9
Име
Симен Холанд Петерсен
Националност
nor Норвешка
Позиција
лев бек
Висина
190
Тежина
86
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ
Години
23

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ031