13 Самир Бенганем

13
#
13
Име
Самир Бенганем
Националност
ned Холандија
Позиција
пивот
Висина
194
Тежина
105
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
29

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА193