25 Родригез Алварез

21
#
25
Име
Родригез Алварез
Националност
hun Унгарија
Позиција
десно крило
Висина
197
Тежина
88
Моментално игра за
УНГАРИЈА
Години
31

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА093