26 Ристо Окардов

68
#
26
Име
Ристо Окардов
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
185
Тежина
110
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Години
30

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 20142822