97 Рение Табоада

58
#
97
Име
Рение Табоада
Националност
cub Куба
Позиција
централен бек
Висина
192
Тежина
89
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
24

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР1265

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР24313