36 Рене де Кнегт

14
#
36
Име
Рене де Кнегт
Националност
ned Холандија
Позиција
голман
Висина
193
Тежина
104
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
1

EURO22 1GRUPA

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА003