11 Расмус Лауге Шмит

11
#
11
Име
Расмус Лауге Шмит
Националност
den Данска
Позиција
централен бек
Висина
193
Тежина
99
Моментално игра за
ДАНСКА, ВЕСПРЕМ
Години
31

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ДАНСКА063