4 Пјотр Једрашчук

8
#
4
Име
Пјотр Једрашчук
Националност
pol Полска
Позиција
централен бек
Висина
177
Тежина
70
Моментално игра за
ПОЛСКА
Години
20

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА003