26 Пжемислав Крајевски

26
#
26
Име
Пжемислав Крајевски
Националност
pol Полска
Позиција
лево крило
Висина
184
Тежина
85
Моментално игра за
ПОЛСКА, ВИСЛА ПЛОЦК
Години
35

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА0143