7 Патрик Валчак

174
#
7
Име
Патрик Валчак
Националност
pol Полска
Позиција
пивот
Висина
198
Тежина
102
Моментално игра за
ПОЛСКА, ВАРДАР 1961
Години
30

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196151613

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 19615258

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА021