17 Оскар Бергендал

25
#
17
Име
Оскар Бергендал
Националност
swe Шведска
Позиција
пивот
Висина
192
Тежина
106
Моментално игра за
ГОГ, ШВЕДСКА
Години
26

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА000

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ГОГ022

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА001