9 Орданчо Лазов

77
#
9
Име
Орданчо Лазов
Националност
mkd Македонија
Позиција
лево крило
Висина
189
Тежина
72
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Години
37

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 20140718