14 Омар Магнусон

30
#
14
Име
Омар Магнусон
Националност
isl Исланд
Позиција
десен бек
Висина
186
Тежина
91
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
25

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД3153