5 Ник Хенигман

28
#
5
Име
Ник Хенигман
Националност
svn Словенија
Позиција
лев бек
Висина
201
Тежина
102
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД, СЛОВЕНИЈА
Години
26

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД102

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СЛОВЕНИЈА213