6 Нико Блаув

14
#
6
Име
Нико Блаув
Националност
ned Холандија
Позиција
централен бек
Висина
190
Тежина
86
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
21

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА001