16 Никола Митревски

109
#
16
Име
Никола Митревски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
188
Тежина
84
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ПОРТО
Години
36

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА003

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ПОРТО002

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА006