66 Милан Ѓукиќ

43
#
66
Име
Милан Ѓукиќ
Националност
srb Србија
Позиција
десно крило
Висина
185
Тежина
91
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
35

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР013

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР1189

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР045