20 Миклош Роста

36
#
20
Име
Миклош Роста
Националност
hun Унгарија
Позиција
пивот
Висина
203
Тежина
115
Моментално игра за
УНГАРИЈА, ПИК СЕГЕД
Години
24

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД002