24 Микел Хансен

55
#
24
Име
Микел Хансен
Националност
den Данска
Позиција
лев бек
Висина
192
Тежина
93
Моментално игра за
ДАНСКА
Години
34

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ДАНСКА1203