20 Мациј Пилитовски

26
#
20
Име
Мациј Пилитовски
Националност
pol Полска
Позиција
централен бек
Висина
188
Тежина
88
Моментално игра за
ПОЛСКА
Години
31

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА003