1 Матеуш Корнецки

24
#
1
Име
Матеуш Корнецки
Националност
pol Полска
Позиција
голман
Висина
194
Тежина
91
Моментално игра за
ПОЛСКА, КЕЛЦЕ
Години
27

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА003