40 Матеуш Зембжицки

10
#
40
Име
Матеуш Зембжицки
Националност
pol Полска
Позиција
голман
Висина
195
Тежина
113
Моментално игра за
ПОЛСКА
Години
25

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА003