17 Мартин Серафимов

180
#
17
Име
Мартин Серафимов
Националност
mkd Македонија
Позиција
десен бек
Висина
190
Тежина
80
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, МЕТАЛУРГ
Години
21

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА000

ЛИГА ЕВРОПА A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЕТАЛУРГ1398

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА263

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЕТАЛУРГ44711