12 Лук Стеинс

27
#
12
Име
Лук Стеинс
Националност
ned Холандија
Позиција
централен бек
Висина
173
Тежина
72
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
28

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА093