11 Лукас Сандел

22
#
11
Име
Лукас Сандел
Националност
swe Шведска
Позиција
десен бек
Висина
191
Тежина
84
Моментално игра за
АЛБОРГ, ШВЕДСКА
Години
24

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА083

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АЛБОРГ051

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА3167