10 Лукас Пелас

29
#
10
Име
Лукас Пелас
Националност
swe Шведска
Позиција
лево крило
Висина
183
Тежина
78
Моментално игра за
МОНПЕЛЈЕ, ШВЕДСКА
Години
26

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА0123

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МОНПЕЛЈЕ051

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА0227