5 Кристијан Хуберт Ларсен

10
#
5
Име
Кристијан Хуберт Ларсен
Националност
nor Норвешка
Позиција
пивот
Висина
198
Тежина
103
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ
Години
21

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ001