14 Кристијан Симоноски

272
#
14
Име
Кристијан Симоноски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
190
Тежина
92
Моментално игра за
Г.А.-КЛ7
Години
21

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ777214

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ734511