96 Кристијан Давитковски

74
#
96
Име
Кристијан Давитковски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десен бек
Висина
190
Тежина
98
Моментално игра за
БУТЕЛ
Претходни Екипи
ПРОЛЕТ
Години
25

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ32321