11 Исо Слујтерс

13
#
11
Име
Исо Слујтерс
Националност
ned Холандија
Позиција
десен бек
Висина
192
Тежина
95
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
32

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА403