19 Иван Тасески

152
#
19
Име
Иван Тасески
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Моментално игра за
ОХРИД
Години
28

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ОХРИД53515