30 Золтан Шита

46
#
30
Име
Золтан Шита
Националност
hun Унгарија
Позиција
лев бек
Висина
196
Тежина
90
Моментално игра за
ВИСЛА ПЛОЦК, УНГАРИЈА
Години
24

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА293