25 Златко Везенковски

20
#
25
Име
Златко Везенковски
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
187
Тежина
90
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Претходни Екипи
РАДОВИШ
Години
36

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ПРИЛЕП008

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021РАДОВИШ000