90 Жилберто Дуарте

31
#
90
Име
Жилберто Дуарте
Националност
por Португалија
Позиција
лев бек
Висина
197
Тежина
96
Моментално игра за
МОНПЕЛЈЕ, ПОРТУГАЛИЈА
Години
31

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА343