22 Жереми Тото

134
#
22
Име
Жереми Тото
Националност
fra Франција
Позиција
пивот
Висина
197
Тежина
106
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Претходни Екипи
ВИСЛА ПЛОЦК
Години
30

ЛИГА ЕВРОПА A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ВИСЛА ПЛОЦК072

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961124212

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196162411