9 Елвар Јонсон

25
#
9
Име
Елвар Јонсон
Националност
isl Исланд
Позиција
централен бек
Висина
189
Тежина
94
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
24

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД443