23 Доминик Мате

80
#
23
Име
Доминик Мате
Националност
hun Унгарија
Позиција
десен бек
Висина
201
Тежина
108
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ, УНГАРИЈА
Години
0

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ161

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021УНГАРИЈА3276