23 Доминик Мате

113
#
23
Име
Доминик Мате
Националност
hun Унгарија
Позиција
десен бек
Висина
201
Тежина
108
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ, УНГАРИЈА
Години
23

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ161