13 Дијало Бакари

30
#
13
Име
Дијало Бакари
Националност
fra Франција
Позиција
лев бек
Висина
192
Тежина
84
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Години
27

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 19616910

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961243