19 Дејан Гошевски

179
#
19
Име
Дејан Гошевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десен бек
Висина
183
Тежина
86
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Години
23

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 201422222