44 Деан Бомбач

19
#
44
Име
Деан Бомбач
Националност
svn Словенија
Позиција
централен бек
Висина
190
Тежина
94
Моментално игра за
СЛОВЕНИЈА, ПИК СЕГЕД
Години
32

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021СЛОВЕНИЈА083

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД192

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021СЛОВЕНИЈА0116