77 Дани Бајенс

12
#
77
Име
Дани Бајенс
Националност
ned Холандија
Позиција
централен бек
Висина
182
Тежина
93
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
24

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА4193