11 Даниел Петерсон

23
#
11
Име
Даниел Петерсон
Националност
swe Шведска
Позиција
десно крило
Висина
179
Тежина
84
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
29

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА073

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА0147